Playstation Portal Güncellemesi Halka Açık Wi-Fi Ağlarına Bağlanmayı Kolaylaştırıyor

Sony, tarafından geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya sürülen Playstation Portal için halka açık Wi-Fi ağlarına daha kolay bağlanılmasını da sağlayacak yeni bir güncelleme yayınlandı. PlayStation 5’inizdeki oyunları uzaktan oynatmayı sağlayan taşınabilir el konsolu artık bir telefon veya tabletten Wi-Fi ağına bağlanmanıza izin verecek.

19 Haziran tarihinden itibaren, herkese açık bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalıştıktan sonra, örneğin bir paroladan daha fazlasını gerektirdiğinde (oturum açma ekranı gibi) PlayStation Portal’da bir QR kodu göreceksiniz. Bunu cihazınızda tarayabilir ve daha kolay bağlanmak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Sony, bu özelliğin “çeşitli” halka açık Wi-Fi ağlarında çalışacağını ve cihazın çalışması için en az 5Mbps ancak ideal olarak en az 15Mbps gerektiğini belirtmeye dikkat ediyor.

Güncelleme, PlayStation Portal’ın dokunmatik yüzeyinde yeni görsel geri bildirim sağlayan bir güncellemeyi de beraberinde getiriyor. Ek olarak artık ekranınızın sağ üst köşesinde cihazın pil yüzdesini de görebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir